рус укр
Головна \ КТП (Комплектні трансформаторні підстанції) \ Загальнопромислові підстанції
ПІДСТАНЦІЇ ТРАНСФОРМАТОРНІ КОМПЛЕКТНІ ПОТУЖНІСТЬ 250...2500/10(6)/0,4 У3

Підстанції трансформаторні комплектні потужністю 250, 400, 630, 1000, 1600, 2500 кВ А на напругу 6,10 кВ (надалі звані КТП) призначені для прийому, перетворення і розподілу електричної енергії трифазного змінного струму частотою 5.

Застосовуються в системах електропостачання промислових підприємств у районах з помірним кліматом для встановлення всередині неопалюваних приміщень.

Структура умовного позначення

X - КТП - Х/Х/Х - УЗ:

X - число застосовуваних трансформаторів (для однотрансформаторних КТП не вказується; 2 – для двотрансформаторних КТП);

К-комплектна;

Т-трансформаторна;

П-підстанція;

X – потужність силового трансформатора, кВ•А;

X – клас напруги трансформатора, кВ;

X - номінальна напруга на стороні ПН, кВ;

84 – рік розробки робочих креслень;

УЗ - кліматичне виконання та категорія розміщення.

Умови експлуатації:

 • висота над рівнем моря трохи більше 1000 м;
 • атмосферний тиск від 86,6 кПа (650 мм рт.ст.) до 106,7 кПа (800 мм рт.ст.);
 • температура навколишнього повітря від - 25 ° С до + 40 ° С;
 • відносна вологість повітря до 80% при температурі 20°С;
 • навколишнє середовище невибухонебезпечне, пожежобезпечне, що не містить струмопровідного пилу, хімічно активного газу та випарів.
КТП не призначені для роботи в умовах різких поштовхів, ударів, сильної тряски, а також на рухомих установках та шахтах.

КТП відповідає ТУ 16-674.029-84, ДСТУ 3399-96 (ГОСТ 14695-97, IEC 694 (1980)).

Гарантійний термін зберігання 2 роки.

Зносостійкість КТП відповідає зносостійкості комутаційних апаратів, що входять до неї, зазначеної в стандартах або технічних умовах на них.

Встановлений термін служби КТП не менше ніж 25 років. Гарантійний термін експлуатації КТП – два роки з дня введення в експлуатацію.

Конструкція. КТП випускаються:

 • однотрансформаторні (КТП) - праві та ліві;
 • двотрансформаторні (2КТП) - однорядні та дворядні.
 • У дворядних підстанціях для електричного та механічного з'єднання секцій встановлено шино-провід. Відстань між фасадами протилежних секцій (залежно від замовлення) –1800, 2300, 2800 мм.

До складу КТП входять:

 • -Пристрій введення з боку вищої напруги (УВН);
 • -силовий трансформатор;
 • -розподільний пристрій з боку нижчої напруги (РУНН)

УВН виготовляється у виконаннях:

 1. Шафа "глухого введення", типу ВВ-1, у якому високовольтні кабелі приєднуються безпосередньо до висновків силового трансформатора. Шафа ВВ-1 закріплена на баку (кожусі) трансформатора. У дні шафи є два отвори для введення кабелів перерізом до 3x150 мм, які закріплюються усередині скоб, застосовних для всіх перерізів.
 2. ШВВ-2Р - шафа з вимикачем навантаження типу ВНПР та запобіжниками ПКТ. За конструкцією та значенням аналогічні ШВВ-2. Вимикач ВНПР має пружинно-важільний привід, простіше і надійніше за пружинний привод ВНП.
 3. ШВВ-2В – шафа з вакуумним вимикачем типу BB/TEL.
 4. ШВВ – 2РД – шафа з вимикачем навантаження типу ВНПР з дистанційним відключенням.

РУН складається з набору шаф:

 • - шафи введення нижчої напруги - ШНВ;
 • - шаф відхідних ліній - ШНЛ;
 • - шафи секційної - ШНС - тільки у двотрансформаторних КТП;
 • - шинопроводу - тільки у дворядних двотрансформаторних КТП;
 • - Зовнішньої шафи сигналізації (на замовлення).
РУН випускається транспортними блоками довжиною не більше 4 м.

Шафи РУНН є металевим каркасом, закритим з боків і зверху металевими знімними листами. У КТП застосовуються два види конструкції каркасів: збірна (каркас зібраний із спеціальних стійок) та зварна (каркас зварений із металевих стійок, швелерів та куточків).

Усередині каркаса закріплені вимикачі, шини, апаратура, прилади та монтаж вторинної комутації. Оперативне обслуговування шаф здійснюється з фасаду, доступ до ошинування та кабельних приєднань здійснюється із задньої сторони шафи. Для зручності обслуговування та монтажу передбачені двері, що замикаються на замки.

Конструкція шаф РУНН із стаціонарними вимикачами забезпечує оперування приводами вимикачів при зачинених дверях та неможливість відчинення дверей без застосування інструменту.

У шафах РУНН встановлені автоматичні вимикачі: на введенні та секціонуванні – висувного виконання; на лініях, що відходять - стаціонарного або висувного виконання. Релейна апаратура розміщена у верхніх відсіках шаф; у КТП -1600, КТП -2500 - у релейній шафі.

Шафи ШНВ (на вимогу замовника) забезпечують можливість підключення магістральних шинопроводів (ШМА-16) без додаткових вузлів стикування. У шафах РУНН забезпечена можливість підключення алюмінієвих кабелів (максимальний діаметр - 50 мм) з сухим обробленням, у кількості, що забезпечує відведення номінального струму кожного вимикача. Для обліку електричної енергії в КТП встановлено лічильники активної та реактивної (на замовлення) енергії. Лічильники розміщені у шафі обліку (розміщеній на стінці ШНВ) або у приладовому відсіку шафи ШНЛ, залежно від замовленого компонування КТП. При необхідності постачається шафа обліку з обігрівом.

У двотрансформаторних КТП передбачено автоматичне введення резерву (АВР), що забезпечує відключення вимикача введення ПН та включення секційного вимикача при: зникненні напруги на вводі або при зникненні напруги в одній із фаз залежно від виконання схеми. Крім того, АВР передбачається при відключенні вимикача одного з вводів з будь-якої причини (відключення вбудованими у вимикач захисту, при помилковій роботі автоматики тощо).

На замовлення виконується схема із захистом від навантаження.

Кількість та типи УВН, шаф РУНН визначаються замовником.

ПІДСТАНЦІЇ ТРАНСФОРМАТОРНІ КОМПЛЕКТНІ КТП – 400…1000/10(6)/0,4 У1

Комплектні трансформаторні підстанції КТП-400...1000/10/0,4У1 зовнішньої установки призначені для електропостачання в установках трифазного змінного струму напругою 6-10/0,4 кВ частотою 50 Гц. Застосовуються в системах електропостачання підприємств у районах із помірним кліматом (від –40ºС до +40ºС).

До складу підстанції входять:

 • пристрій з боку вищої напруги:
 • шафа глухого введення (типу ВВ-1 У1 – короб для кабельного введення);
 • шафа з вимикачем навантаження ВНП із дистанційним відключенням (типу ШВВ-2 У1);
 • силовий трансформатор (типу ТМФ-400, ТМЗ-630, ТМЗ-1000), один для КТП; два – для 2КТП.

Розподільний пристрій з боку нижчої напруги РУНН, що складається з шаф введення нижчої напруги, шаф відхідних ліній та секційної шафи (для 2КТП). У РУНН встановлюються вимикачі ліній стаціонарного або висувного виконання, що відходять.

Підстанції поставляються в одне та двох трансформаторному виконанні із заземленою та ізольованою нейтраллю на стороні ПН, однорядні. Підстанції поставляються по 3-4 шафи у заводській упаковці, укомплектовані з'єднувальними пристроями, шинопроводами, збірними шинами та міжшкафними з'єднаннями. Для захисту апаратури від впливу зовнішнього середовища РУНН виконані в захищеному виконанні (зовнішні двері, бічні листи, дахи та днища виконані з гумовим ущільненням). Для запобігання впливу сонячної радіації в РУНН передбачено подвійний дах із забезпеченням природної вентиляції.

 

Закрыть