рус укр
Головна \ Ремонт трансформаторів \ Захист трансформаторів від вибухів
Захист трансформаторів від вибухів

Принципи
TRANSFORMER PROTECTOR є концепцією, яка може застосовуватися до всіх маслонаповнених трансформаторів потужністю до 1000 МВА та вище. Вона дозволяє:

  • Здійснити депресюризацію (скидання тиску) бака протягом мілісекунд
  • Не допустити контакт евакуйованих вибухових газів (водень, ацитилен, тощо) з повітрям (киснем)
  • Відокремити гази від олії
  • Відвести вибухові гази від трансформатора на безпечну відстань
  • Витіснити горючі гази з трансформатора завдяки подачі азоту в бак та інше приєднане обладнання
  • Швидко убезпечити трансформатор для подальшого ремонту після короткого замикання

Під час короткого замикання трансформатора система TRANSFORMER PROTECTOR (ТР) спрацьовує протягом мілісекунд під впливом першого піку динамічного тиску ударної хвилі, запобігаючи вибухам трансформатора до збільшення статистичного тиску.

Наша компанія має офіційні права на впровадження та постачання систем запобігання вибухам та пожежам "TRANSFORMER PROTECTOR" компанії SERGI-FRANCE на території України.

Пожежі трансформаторної олії важко гасити
Під час пошуку в Інтернеті щодо вибухів трансформаторів, що мали місце в США, фахівцями SERGI було зазначено, що на більшості об'єктів було встановлено протипожежні системи, які не змогли загасити пожежу. Цей факт нещодавно відзначений у керівництві Національної Протипожежної Асоціації (National Fire Protection Association, NFPA), видання 2002, том 2, секція 3, стор 292,293. Через велику кількість відмов систем пожежогасіння, у керівництві NFPA робиться акцент на використанні технології TRANSFORMER PROTECTOR, що дозволяє запобігти вибуху.

Збитки, спричинені вибухами та пожежами трансформаторів
SERGI опублікувала звіт щодо збитків, що виникають внаслідок вибухів трансформаторів. Фінансові наслідки часто сягають сотень мільйонів доларів США. Вибухи та пожежі трансформаторів призводять до значних втрат прибутку, вимагають заміни трансформаторів та навколишнього обладнання, забруднюють навколишнє середовище та є негативною рекламою для енергокомпанії.

Заподіяні збитки залежать від положення трансформатора:
• Аварії на електростанціях призводять до величезних втрат доходу і можуть призвести до повного банкрутства компанії у разі відсутності страховки.

• Аварії на підстанціях передачі електроенергії можуть призвести до повного відключення регіону або країни. Загальновідомі тяжкі випадки таких аварій були зареєстровані у 2003 році (США, Англія, Італія тощо).

• Вибухи розподільчих трансформаторів у міській зоні можуть мати катастрофічні фінансові наслідки, до мільярда доларів США, через забруднення навколишнього середовища та витрати на судові позови.Система TRANSFORMER PROTECTOR спрацьовує до того, як шкода вже заподіяна.

Використання системи TRANSFORMER PROTECTOR дозволяє:
• Врятувати все обладнання та будівлі, оскільки вплив небезпечних факторів виводиться поза трансформатором;

• Забезпечити швидке відновлення трансформатора та різко скоротити час простою енергооб'єкта;

• Запобігти забрудненню навколишнього середовища.TRANSFORMER PROTECTOR є єдиною технологією, що дозволяє значно знизити збитки від вибуху.
Фінансова вигода від застосування системи TRANSFORMER PROTECTOR є дуже значною.
Більш детальна інформація про фінансову вигоду від системи TRANSFORMER PROTECTOR представлена ​​у документі. Щоб оцінити технологію, що застосовується для захисту обладнання, страхові компанії та менеджери з корпоративного ризику використовують такі параметри:

• MLEB (Максимально очікувані збитки до) відповідає сумі збитків від найважчої зареєстрованої аварії до встановлення захисту. Наприклад, стандартне значення для електростанцій становить 0.5 мільйонів доларів США на 1 МВт.

LEA (Очікувані збитки після) є оцінкою суми після встановлення вибраного захисного обладнання.

• CCTC (Повна вартість) відповідає повній вартості захисного обладнання, включаючи монтаж та тестування.


Фінансова вигода від використання захисного обладнання (PFB) визначається як співвідношення між вартістю даного обладнання (CTC) та скороченням суми збитків (MLEB-LEA):
PFB = CTC / (MLEB-LEA)

Менеджери з корпоративного ризику та страхові компанії:
• Настійно рекомендують захисну технологію, якщо PFB < 1%

• Страхові компанії знижують страхові внески, якщо 1% ≤ PFB ≤ 4%

Для чотирьох різних аварій, аналізованих у публікації, розрахунки показали, що фінансова вигода від використання системи TRANSFORMER PROTECTOR була значно нижчою за критерій в 1%, коливаючись від 0.015% до 0.06%.

У ВИПАДКУ АВАРІЇ TRANSFORMER PROTECTOR КОМПЕНСУЄ ІНВЕСТИЦІЇ У ТИСЯЧІ РАЗІВ.

ОПИС СИСТЕМИ

Система TRANSFORMER PROTECTOR є концепцією, яка може застосовуватись до всіх масляних трансформаторів потужністю понад 0.1 МВА.

Вона дозволяє:
• здійснити депресюризацію (скидання тиску) бака протягом мілісекунд;
• не допустити контакту вибухових газів, що евакуюються, з повітрям;
• відокремити гази від олії;
• відвести вибухові гази від трансформатора у віддалену зону, де вони можуть згоріти у безпеці, як на нафтопереробних підприємствах;
припинити генерацію вибухових газів завдяки використанню подачі азоту.

TRANSFORMER PROTECTOR є пасивною механічною системою, яка активізується лише за наявності надлишкового тиску в баку трансформатора під час короткого замикання. Внаслідок цього, TRANSFORMER PROTECTOR має високу надійність, тому що його хибне спрацьовування неможливе.
1-2 Модулі депресюризації для трансформатора та РПН

Всі модулі депресюризації включають розривний диск (діафрагму) для скидання надлишкового тиску і декомпресійну камеру, що сприяє швидкій депресюризації. Їх діаметр розраховується індивідуально для кожного типу трансформатора та РПН. На додаток, модуль депресюризації бака трансформатора включає ізолюючий вентиль і поглинач вібрації і розширення.

3-4 Модулі усунення вибухових газів

 Вони дозволяють створити безпечну атмосферу всередині бака трансформатора та маслонаповненої ємності регулятора напруги під навантаженням завдяки подачі потоку азоту після здійснення їх депресюризації. Кількість точок подачі азоту залежить від розміру трансформатора.
5-6 Модуль відділення олії та газів

Бак відділення маслі і газів (5) приймає суміш масла, що викидається, і горючих газів. Потім відбувається відокремлення газів від олії і останні виводяться через трубу евакуації вибухових газів (6) у віддалену зону, де вони можуть згоряти безпечно, як на нафтопереробному підприємстві. Один бак відділення олії та газів може бути використаний для декількох трансформаторів, за умови, що вони знаходяться на невеликій відстані один від одного.
7 Відсічний клапан розширювача

Відсічний клапан розширювача перешкоджає зливу олії з розширювача у разі виявлення надзвичайно сильного потоку олії. Завдяки цьому вдається оптимізувати обсяг бака відділення олії та газу.
8 Пульт керування

Зазвичай розташований у диспетчерській, забезпечує логіку функціонування системи. Пульт керування з'єднаний із системою TRANSFORMER PROTECTOR, а також з усіма електричними захистами трансформатора.

<ПРИНЦИП РОБОТИ
Як працює TRANSFORMER PROTECTOR?
Попередження вибуху

Як тільки всередині ємності з маслом, що захищається системою TRANSFORMER PROTECTOR, досягається критичний рівень тиску, модуль депресюризації активізується механічно та автоматично, що дозволяє миттєво скинути тиск. При активації посилається сигнал на пульт управління, який разом із сигналом від однієї зелектричний захист запускає модуль усунення вибухових газів.

Принцип

1. Зростання тиску.
2. Активація модуля депресюризації.
3. Миттєва депресюризація.
4. Відкриття клапана захисту від ударної хвилі.
5. Викид суміші олії та газів у бак відділення олії та газів (моделі MTP та STP).
6. Відсічний клапан розширювача закривається.
7. Внаслідок закриття клапана запобігання доступу повітря не відбувається контакту кисню з самозаймистою сумішшю масла та газів.
8. Один із індикаторів розриву модуля депресюризації, у поєднанні з сигналом від будь-якого електричного захисту, ініціюють подачу азоту.
9. Подача азоту припиняє генерацію вибухових газів.
10. Вибухові та горючі гази відкривають клапан запобігання доступу повітря та відводяться у віддалену зону або назовні будівлі, де вони можуть згоріти безпечно.
11. Захищені ємності з олією негайно наповнюються інертною азотною атмосферою.
12. Азот пригнічує горіння газу поза будівлею.Тривалість подачі азоту перевищує 45 хвилин, щоб забезпечити охолодження ємностей, що захищаються з маслом.Пошкоджені деталі можуть бути відновлені.

Гасіння пожежі
Система азотного гасіння «Drain and stir» (злив і перемішування) використовується як дублююча для логіки попередження системи TRANSFORMER PROTECTOR. Гасіння пожежі активується сигналом від одного із датчиків пожежі на додаток до сигналу від одного з електричних захистів трансформатора.

ВСТАНОВЛЕННЯ НА НОВИХ ТРАНСФОРМАТОРАХ

TRANSFORMER PROTECTOR потребує лише незначних модифікацій трансформатора. Тому його встановлення на нові або існуючі трансформатори не є складним.

1 АДАПТАЦІЯ ІНТЕРФЕЙСІВ ТРАНСФОРМАТОРУ
МОНТАЖНИЙ КРОНШТЕЙН ДЛЯ МОДУЛЯ ДЕПРЕСЮРИЗАЦІЇ
Для типу STP не потрібна підпірка модуля депресюризації, оскільки функція депресюризації виконується Баком Відділення олії та газів. Для моделі MTP модуль депресюризації встановлюється на бічній стінці трансформатора. Вага мчить підпіркою, яка кріпиться до стінки трансформатора. Підпірка прикручена до монтажного кронштейна, який має бути приварений до трансформатора на заводі-виробнику. Підпірка модуля депресюризації регулюється у всіх напрямках у діапазоні +/- 20 мм.

Ізолюючий вентиль

1 ДІАМЕТР ізолюючого вентиля в залежності від потужності трансформатораСистема TRANSFORMER PROTECTOR проектується залежно від характеристик трансформатора та його положення у мережі. Отже, розмір Декомпресійної камери, і, ізолюючого вентиля, розраховується в залежності від кількості олії, яку потрібно викинути SERGI, Попередження вибухів та пожеж трансформаторів, їх РПН та вводів під час процесу декомпресії та кількості енергії, яку потрібно відвести в момент найпотужнішого можливого короткого замикання.
2 ІЗОЛЮЮЧИЙ ФЛАНЕЦЬ

SERGI постачає Ізолюючий вентиль, який повинен встановлюватися на баку, на заводі виробника трансформатора. Дуже важливо, щоб інший вентиль, крім ізолюючого вентиля SERGI, не був встановлений між баком трансформатора і системою TRANSFORMER PROTECTOR. Інакше ефективність системи буде знижена і SERGI відкличе свою гарантію. Виробник трансформатора повинен приварити на бічній стінці бака патрубок довжиною 250 мм і фланець для підключення ізолюючого вентиля. Діаметр фланця змінюється відповідно до розмірів Модуля депресюризації.
3 ПОЛОЖЕННЯ ізолюючого вентиля

Ізолюючий вентиль має бути встановлений якомога вище. Відстань між верхньою частиною обмоток і нижньою частиною ізолюючого вентиля має бути принаймні 20 мм. Це необхідно для того, щоб обмотки завжди залишалися зануреними в діелектричну олію.

АДАПТАЦІЯ ВЕНТИЛІВ МОДУЛЯ УСУНЕННЯ ВИБУХОВИХ ГАЗІВ
Однодюймові (ДК-25) вентилі для підключення модуля усунення вибухових газів поставляється виробником трансформатора. Кількість вентилів залежить від номінальної потужності трансформатора. Конструкторський відділ заводу-виробника трансформатора повинен дотримуватись наступних інструкцій:

• Вентилі модуля усунення вибухових газів повинні бути розташовані якомога ближче до дна трансформатора. Тим не менш, необхідно зберегти невелику відстань між віссю вентиля та дном трансформатора, щоб уникнути засмічення.

• Вентилі модуля усунення вибухових газів мають діаметр Ду25 (1 дюйм). Повинна бути передбачена можливість закриття їх вручну персоналом на об'єкті під час монтажу або технічного обслуговування.

• Якщо необхідно встановити два або більше вентилів, всі вони повинні бути однаковими та встановленими на одному рівні. Стандартна кількість вентилів залежить від потужності трансформатора та горизонтальної поверхні бака:

• 1 точка для трансформатора до 60 МВА (або 7м²)

• 2 точки для трансформатора від 60 до 200 МВА (або від 5 до 28 м²)

• 4 точки для трансформатора від 200 до 400 МВА (або від 15 до 35 м²)

• 6 точок для трансформатора понад 400 МВА (або більше 30 м²) За бажанням виробника трансформатора всередині бака може бути встановлена ​​труба для кращого контролю потоку усунення вибухових газів. В цьому випадку, однодюймова (ДК 25) труба, приварюється до симетрично протилежних вентилів ДК25. Щоб забезпечити краще перемішування діелектричного масла, у верхній частині труби свердляться отвори 3 мм кожні 100 мм.

КЛАПАН КОНСЕРВАТОРА
1 МЕХАНІЗМ КЛАПАНУ КОНСЕРВАТОРУПісля початку процесу депресюризації, масло, що надходить з бака консерватора, компенсуватиме втрату трансформаторного масла. Щоб уникнути це, система TRANSFORMER PROTECTOR включає Клапан консерватора. Розташований між баком консерватора та реле Бухгольця, він зупиняє потік олії, коли останній стає значним. Клапан консерватора автоматично закривається під час динамічного руху масла. Після спрацьовування він залишається закритим, щоб ізолювати консерватор від трансформатора.
2 РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВСТАНОВЛЕННІ КЛАПАНА КОНСЕРВАТОРАКлапан консерватора встановлюється горизонтально і якомога ближче до кришки бака трансформатора, щоб забезпечити максимальну висоту стовпа олії, необхідної для більшої ефективності Клапана. Написи на фланцях клапана консерватора показують правильний монтажний напрямок. Важель клапана консерватора оснащений пружиною, яка тримає його у відкритому положенні. Цей важіль використовується для відкриття клапана консерватора, щоб встановити його у вихідне положення після монтажу або повернути до нормального положення після активації.
3 РОЗМІРИ КЛАПАНА КОНСЕРВАТОРА

• Модель TL24 Модель TL24 клапана консерватора встановлюється на 2-дюймову трубу консерватора.

• Модель TL34 Модель TL34 клапана консерватора встановлюється на 3-дюймову трубу консерватора.

СИСТЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ ПОЖЕЖИ
1 ЗАГАЛЬНЕSERGI пропонує два різні типи системи виявлення пожежі:• Датчики пожежі• Лінійний тепловий сповіщувач.Незалежно від типу встановленої системи виявлення пожежі, трансформатор повинен передбачати той самий інтерфейс для її встановлення.
2 ЛІНІЙНИЙ ТЕПЛОВИЙ ВІДПОВІДАЧПояснення щодо того, як встановлюється система Лінійного теплового сповіщувача, наведено в документі «Монтаж, введення в експлуатацію та тестування на об'єкті».
3 ДАТЧИКИ ПОЖЕЖИПояснення щодо того, як встановлюються датчики пожежі, наведено в документі «Монтаж, введення в експлуатацію та тестування на об'єкті».
4 РОЗМІЩЕННЯ ІНТЕРФЕЙСІВ НА ПОЧАТКУ БАКА ТРАНСФОРМАТОРАРозподіл підпорок на кришці трансформатора Підпорки для монтажу Системи виявлення пожежі повинні поставлятися виробником трансформатора. Вони встановлюються в стратегічних місцях, щоб дозволити визначити наявність загоряння в найкоротший час. Їх потрібно встановити на кришці бака трансформатора (6 підпорок), на РПНах (1 на кожен) і на захищені маслонаповнені вводи та кабельні муфти (1 на кожен). Розташування підпорок на кришці бака трансформатора У більшості випадків вибухів трансформаторів кришки баків виявляються зірваними і вводи пошкоджуються. Порушення цілісності зазвичай відбувається у слабких точках трансформатора, зазвичай, у районі елементів, прикручених болтами. Система виявлення пожежі повинна бути встановлена.

2 АДАПТАЦІЯ ІНТЕРФЕЙСІВ РПН
Щоб встановити систему SERGI TRANSFORMER PROTECTOR на РПН, останній повинен мати на кришці фланець Ду150 (6 дюймів) для підключення Модуль Депресюризації. Також має бути передбачений вентиль Ду25 (1 дюйм) для підключення труби модуля усунення вибухових газів. Цей вентиль не входить до обсягу постачання SERGI.

РПН БЕЗ ПРИСТРОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ ОЛІЇ

Незалежно від типу РПН система SERGI підключається за допомогою таких інтерфейсів:• Ду150 (6-дюймовий) сполучний фланець для підключення Модуля Депресюризації;• Ду25 (1-дюймовий) сполучний фланець для підключення Модуля усунення вибухових газів.

РПН З ПРИСТРІЙ ФІЛЬТРАЦІЇ ОЛІЇ
РПН з пристроєм фільтрації олії вимагає наявності додаткових елементів, крім перерахованих у розділі 2.2 (Адаптація на нових трансформаторах)• Два Ду25 (1 дюйм) електромагнітних вентиля, що встановлюються на трубах, що йдуть від пристрою фільтрації.

МОДУЛЬ ДЕПРЕСЮРИЗАЦІЇ

Захист РПН здійснюється завдяки модулю депресюризації, який включає Розривний Диск з Інтегрованим Індикатором Розриву, що встановлюється на фланці Ду150 (6 дюймів) кришки РПН.

ВЕНТИЛЬ МОДУЛЯ УСУНЕННЯ ВИБУХОВИХ ГАЗІВ
Цей розділ охоплює лише монтаж елементів, що належать до РПН. На кожен РПН потрібно по одному вентилю модуля усунення вибухових газів.

3 ІНТЕРФЕЙСИ ОЛІЙНИХ КАБЕЛЬНИХ МУФТ ВВЕДЕНЬ
Для того, щоб адаптувати систему SERGI TRANSFORMER PROTECTOR на маслонаповнених муфтах вводів, їх необхідно оснастити:

• Одним вентилем Ду25 (1 дюйм) для труби модуля усунення вибухових газів на кожне введення. Вентиль поставляється виробником трансформатора та встановлюється на заводі.

• Одним фланцем для підключення ізолюючого вентиля. Розмір ізолюючого вентиля визначається згідно з консультацією з відділом розвитку. Дуже важливо, щоб між введенням і модулем депресюризації не встановлювався ніякий інший вентиль, крім ізолюючого вентиля SERGI. Інакше ефективність системи буде знижена і SERGI відкличе свою гарантію.

ІЗОЛЮЮЧИЙ ВЕНТИЛЬ ВВЕДЕННЯ
Фланець, що використовується для підключення ізолюючого вентиля, повинен бути встановлений якомога вище на кабельній муфті введення. Слід пам'ятати, що під час розробки проекту необхідно дотриматися мінімально допустимих відстаней до високовольтних елементів, що знаходяться поблизу. Відстань між стінкою кабельної муфти введення та сполучним фланцем має бути мінімальною.

Опис

1. Амортизатор ударної хвилі
2. Розривний диск
3. З'єднувач вакуумного насосу
4. Ізолюючий вентиль
5. Фланець труби та ізолюючого вентиля, приварений на вводі або кабельній муфті
6. Підпірка труби
7. Однодюймовий вентиль із однодюймовим фланцем, приварений на вводі або кабельній муфті.
8. Введення або кабельна муфта.

Модуль усунення вибухових газів
Цей розділ включає монтаж елементів, необхідних для маслонаповнених кабельних муфт вводів. Ду25 (1-дюймовий) сполучний фланець для підключення труби модуля усунення вибухових газів повинен встановлюватися якомога нижче на кабельній муфті введення. Вентилі модуля усунення вибухових газів повинні бути встановлені виробником трансформатора. На кожну муфту встановлюється один вентиль модуля усунення вибухових газів.

ПІДПІРКА СИСТЕМИ ВИНАХОДЖЕННЯ ПОЖЕЖИ
Поруч із кожною маслонаповненою кабельною муфтою введення встановлюється по одній підпорці для системи виявлення пожежі.

4 ЕЛЕКТРИЧНІ З'ЄДНАННЯ
ІНДИКАТОР РОЗРИВУ
Сигнал про активацію Модуля Депресюризації від Індикатора Розрив розривного Диска надходить у коробку електричних з'єднань трансформатора, де кабелі повинні бути з'єднані. Відповідно до кількості розривних дисків, встановлених на трансформаторі, виробник трансформатора повинен передбачити додаткові клеми в коробці з'єднань трансформатора. Кожен індикатор розриву має бути з'єднаний з коробкою електричних з'єднань трансформатора кабелем 2 x 1,5 мм². Ці кабелі не постачаються компанією SERGI.

СИСТЕМА ВИНАХОДЖЕННЯ ПОЖЕЖИ Так як кабель Системи Виявлення Пожежі повинен бути підведений до коробки електричних з'єднань трансформатора, виробник трансформатора повинен передбачити в ній відповідні клеми. Кабель датчиків пожежі або лінійного детектора Нагрівання з'єднується з коробкою електричних з'єднань трансформатора кабелем 4 x 1,5 мм². Необхідно використовувати кабель, що постачається компанією SERGI, для з'єднання датчиків пожежі або лінійних детекторів нагріву.

КЛАПАН КОНСЕРВАТОРА Кабель Клапана Консерватора також має бути підведений до коробки електричних з'єднань трансформатора, виробник трансформатора повинен відповідно передбачити необхідні клеми. Клапан Консерватора повинен бути з'єднаний із коробкою електричних з'єднань трансформатора кабелем 2 x 1,5 мм². Цей кабель не постачається компанією SERGI.

Ізолюючий вентиль Датчики положення ізолюючого вентиля повинні бути підведені до коробки електричних з'єднань трансформатора. Виробник трансформатора повинен передбачити необхідні клеми. Кожен датчик положення ізолюючого вентиля (кожний ізолюючий вентиль містить два таких датчика) повинен бути з'єднаний з коробкою електричних з'єднань трансформатора вогнестійким кабелем 2 x 1,5 мм². Ці кабелі не постачаються компанією SERGI.

ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ВЕНТИЛІ ДЛЯ ПРИСТРОЇ ФІЛЬТРАЦІЇ ОЛІЇ Кожен електромагнітний вентиль повинен бути з'єднаний з коробкою електричних з'єднань трансформатора кабелем 2 x 1,5 мм². Ці кабелі не постачаються SERGI.

ВСТАНОВЛЕННЯ НА ІСНУЮЧИХ ТРАНСФОРМАТОРАХ

TRANSFORMER PROTECTOR потребує лише незначних модифікацій трансформатора. Тому його встановлення на нові або існуючі трансформатори не є складним.

1 АДАПТАЦІЯ ІНТЕРФЕЙСІВ ТРАНСФОРМАТОРУ
ЗАГАЛЬНЕ
SERGI рекомендує уникати виконання модифікацій бака трансформатора і, по можливості, використовувати існуючі люки або підключення. Є три варіанти, що дозволяють підключити модуль депресюризації:

• Фланець на бічній стінці бака трансформатора, використання горизонтального модуля депресюризації.
• Фланець на кришці бака трансформатора, використання Вертикального Модуля Депресюризації
• Виконує модифікації бака трансформатора. Для забезпечення підключення системи SERGI TRANSFORMER PROTECTOR необхідно ретельно проаналізувати інтерфейси.
• Електричні з'єднання сенсорів та датчиків;
• Модулі Депресюризації та Усунення вибухових газів;
• З'єднання з маслоприймачем або віддаленим масляним відстійником. Модулі депресюризації та усунення вибухових газів приєднуються безпосередньо до бака трансформатора.У більшості випадків підключення систем SERGI можна здійснити без виконання модифікацій на баку трансформатора. Політика SERGI полягає в тому, щоб використовувати існуючі люки та вентилі. У нижній частині трансформатори зазвичай є принаймні один вентилем Ду25 (1 дюйм), через який може здійснюватися подача Потоку Усунення вибухових газів. Більшість трансформаторів також оснащені люками, на яких можна встановити вертикальний або горизонтальний модуль депресюризації. Бак відділення олії та газів повинен бути розташований біля трансформатора, щоб забезпечити прийом олії, що зливається після спрацьовування системи TP. Організація робіт з монтажу системи повинна бути ретельно підготовлена, щоб мінімізувати час відключення трансформатора. Незважаючи на цю процедуру, рекомендується звернутися до компанії SERGI за допомогою під час адаптації TRANSFORMER PROTECTOR.


Ізолюючий вентиль
1 ДІАМЕТР ізолюючого вентиля в залежності від потужності трансформатораСистема TRANSFORMER PROTECTOR проектується залежно від характеристик трансформатора та його положення у мережі. Отже, розмір Декомпресійної камери, і, ізолюючого вентиля, розраховується в залежності від кількості олії, яку потрібно викинути під час процесу декомпресії та кількості енергії, яку потрібно відвести в момент найпотужнішого можливого короткого замикання.

2 ФЛАНЕЦЬ ізолюючого вентиляФланець Ізолюючого Вентиля має бути встановлений на баку трансформатора. У випадку, якщо використовується горизонтальний модуль депресюризації, необхідно забезпечити відстань 250 мм між стінкою трансформатора і фланцем ізолюючого вентиля, необхідне для розміщення маховика ізолюючого вентиля. У випадку з Вертикальним Модулем Депресюризації використовується базовий фланець для підключення ізолюючого вентиля до фланця на кришці трансформатора. Якщо використовується фланець, що вже є на кришці трансформатора, може знадобитися адаптаційна деталь для підключення базового фланця. Якщо фланець приварюється до трансформатора, необхідно встановити трубу між фланцем і трансформатором, щоб забезпечити можливість вставки та закручування сполучних різьбових стрижнів, що використовуються на цьому фланці. На фланці Ізолюючого вентиля не слід робити борозенку, оскільки SERGI застосовує плоскі прокладки між Ізолюючим Вентилем та Фланцем Ізолюючого Вентиля. Фланець ізолюючого вентиля повинен бути приварений таким чином, щоб два отвори опинилися на максимальній висоті.

ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ МОДУЛЬ ДЕПРЕСЮРИЗАЦІЇ
1 ЗАГАЛЬНЕ

У разі використання вже наявного на баку трансформатора фланця найкращим рішенням буде встановлення Горизонтального Модуля Депресюризації на бічній стінці.

2 ВИКОРИСТАННЯ ЛЮКУБільшість трансформаторів мають люки для підключення вводів та інспектування обмоток. Після часткового зливу масла кришка люка знімається і до неї приварюється труба довжиною 250 мм, оснащена фланцем Ізолюючого Вентиля. Ця труба та фланець не є частиною обсягу постачання SERGI. Ізолюючий вентиль, який поставляється SERGI, приєднується до фланця ізолюючого вентиля.

3 ЗАСТОСУВАННЯ ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНОГО КЛАПАНА, РАСПОЛОЖЕНОГО НА БІКОВІЙ Стінці ТРАНСФОРМАТОРАЯкщо на 2-дюймовій трубі не встановлений ручний вентиль, то Електровентиль повинен бути від'єднаний від Пульту Управління під час проведення випробувань, щоб запобігти зливу масла з консерватора.

4 ЗАСТОСУВАННЯ ВЕНТИЛЯ, РАСПОЛОЖЕНОГО НА БІЧНОЇ СТІНЦІ ТРАНСФОРМАТОРАВідстань між верхньою частиною обмоток трансформатора і нижньою частиною труби Модуля Депресюризації має бути принаймні 2 см. Існуючий вентиль повинен бути замінений на Ізолюючий Вентиль SERGI, який гарантує повне відкриття. Інакше SERGI відкличе гарантію на обладнання. Якщо на 2-дюймовій трубі не встановлений ручний вентиль, то Електровентиль повинен бути від'єднаний від Пульту Управління під час проведення випробувань, щоб запобігти зливу масла з консерватора.
5 ПІДПІРКА МОДУЛЯ ДЕПРЕСЮРИЗАЦІЇ

5.1 Зварювання можливе на стінці трансформатора Модуль Депресюризації, встановлений на бічній стінці трансформатора, підтримується в горизонтальному положенні підпіркою Модуля Депресюризації, яка кріпиться до бака трансформатора завдяки Монтажному Кронштейну, що приварюється до стінки трансформатора. Підпірка Модуля Депресюризації регулюється у всіх напрямках у межах +/- 20 мм. Постачання та встановлення Монтажного Кронштейна забезпечується замовником. Плата Монтажного Кронштейна, що тримають I-Стійку, тип IPN200, виготовляються на місці, приварюються до Основи Модуля депресюризації, яка постачається SERGI разом із модулем Депресюризації.

5.2 Зварювання неможливе на стінці трансформатора Якщо зварювання не можливе на стінках бака трансформатора, SERGI рекомендує різні способи проектування підпорки, залежно від зони сейсмічності.

• Сейсмобезпечні області Якщо зварювання не можливе і у випадку, якщо трансформатор розташований не в сейсмонебезпечній зоні, можна використовувати I-подібний брусок типу IPN200 як опору для Модуля Депресюризації.

• Сейсмічні зони Якщо трансформатор розташований у сейсмічній зоні, необхідно спроектувати особливий монтажний кронштейн та зафіксувати його на укріпленій стінці трансформатора або на іншій відповідній частині. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з конструкторським відділом компанії SERGI.
6 ТРАСА І ВИСОТА ТРУБОПРОВОДУ ДЕПРЕСЮРИЗАЦІЇ

6.1 ЗагальнеДуже важливо, щоб саме ізолюючий вентиль SERGI був встановлений між баком трансформатора або вводами та системою TRANSFORMER PROTECTOR, інакше ефективність системи буде знижена і SERGI відкличе свою гарантію. Більше того, жодні інші додаткові елементи, крім Ізолюючого Вентиля SERGI, такі як колінчастий патрубок, не повинні встановлюватися між баком трансформатора або вводами та системою TRANSFORMER PROTECTOR. Інакше ефективність системи буде знижена і SERGI також відкличе свою гарантію.Ефективність системи TRANSFORMER PROTECTOR залежить від відстані між Розривним диском та основним об'ємом олії. Таким чином, наступні чотири пункти мають бути дотримані, інакше SERGI відкличе свою гарантію:

1. Ніякий додатковий вентиль не повинен встановлюватись до або після ізолюючого вентиля TRANSFORMER PROTECTOR;

2. Ніякий інший вентиль не повинен застосовуватись замість Ізолюючого Вентилю TRANSFORMER PROTECTOR між баком трансформатора та Декомпресійною Камерою;

3. Забороняється встановлення колінчастих патрубків між баком трансформатора та Декомпресійною Камерою;

4. Довжина труби між трансформатором та Декомпресійною камерою не повинна перевищувати 25 см.Всі втрати енергії зменшують ефективність системи, тому навіть незначні відхилення від вимог SERGI повинні бути узгоджені з конструкторським відділом SERGI.

6.2 Модуль Депресюризації, розташований над Обмотками трансформатора Відстань між верхньою частиною обмоток трансформатора і нижньою частиною труби має бути, принаймні, 2 см. Це необхідно для того, щоб обмотки завжди були занурені в діелектричне масло.

6.3 Модуль Депресюризації, розташований нижче обмоток трансформатора Якщо Модуль Депресюризації встановлюється нижче за рівень обмоток трансформатора, рівень труби зливу масла (після Модуля Депресюризації) повинен бути піднятий до рівня обмоток + 2см. Трубопровід депресюризації з'єднується із верхньою частиною трансформатора 2-дюймовою трубою, оснащеною електровентилем. Цей електровентиль керується пультом керування, і відкривається тільки в тому випадку, якщо відкриття Розривний Диск. Завдання цієї додаткової труби та електровентилю полягає в тому, не допустити витіснення олії, що залишається всередині трансформатора після депресюризації, внаслідок подачі азоту. Рівень олії завжди повинен бути таким, щоб обмотки залишалися повністю зануреними до нього.

ВЕРТИКАЛЬНИЙ МОДУЛЬ ДЕПРЕСЮРИЗАЦІЇ
1 ЗАГАЛЬНЕ

Вертикальний модуль Депресюризації був розроблений для встановлення на кришці трансформаторів, що знаходяться в експлуатації в тих випадках, коли немає іншої можливості. Вертикальний модуль депресюризації можна встановити на люках кришки трансформатора або фланцях запобіжного клапана.

УВАГА: Положення Модуля депресюризації на кришці трансформатора повинно бути узгоджене з виробником трансформатора, тому можливе утворення дуги у випадку, якщо Модуль депресюризації розташований дуже близько до вводів.

2 ВИКОРИСТАННЯ ЛЮКУУ деяких випадках люк може бути знятий з трансформатора і підготовлений в цеху для подальшого підключення модуля депресюризації.

3 ВИКОРИСТАННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО КЛАПАНУНайбільш простим шляхом адаптації TRANSFORMER PROTECTOR на існуючий трансформатор є встановлення вертикального Модуля Депресюризації на запобіжному фланці клапана. У цьому випадку запобіжний клапан знімається та встановлюється T-подібний елемент. Ця опція можлива лише у випадку з 6-дюймовим Модулем Депресюризації, інакше Модуль Депресюризації не підійде до фланця Запобіжного Клапану. В обох випадках необхідно звернути особливу увагу на дотримання мінімально допустимих відстаней до сусідніх високовольтних елементів.

4 ПІДПІРКА ВЕРТИКАЛЬНОГО МОДУЛЯ ДЕПРЕСЮРИЗАЦІЇВертикальний модуль депресюризації підтримується чотирма стійками. Ці стійки встановлені між базовим фланцем та кріпленнями, наявними на Декомпресійній Камері, та оснащені амортизаторами, які знижують вібрацію, що поширюється від трансформатора.

АДАПТАЦІЯ ВЕНТИЛЯ МОДУЛЯ УСУНЕННЯ ВИБУХОВИХ ГАЗІВ
Зазвичай на трансформаторі завжди є принаймні один 1-дюймовий вентиль Ду25 для взяття зразків масла, через який можна здійснити подачу потоку усунення вибухових газів. Зберегти початкові функції вентиля; найкраще прикрутити (а не приварити) Т-подібний патрубок із двома вентилями, один для Модуля Усунення Вибухових Газів, другий для взяття зразків олії. Кількість необхідних вентилів залежить від розміру, потужності та об'єму масла трансформатора.Конструкторський відділ SERGI рекомендує дотримуватися наступних інструкцій:

• Вентилі Усунення вибухових газів повинні бути розташовані якомога ближче до дна трансформатора. Тим не менш, необхідно залишити невелику відстань між віссю вентиля усунення вибухових газів та основою трансформатора, щоб уникнути засмічення.

• Для подачі потоку Усунення вибухових газів використовують вентилі Ду25 (1 дюйм). Необхідно, щоб персонал мав до них доступ, якщо потрібно закрити їх (вручну) під час монтажу або технічного обслуговування.

• Якщо необхідно встановити два або більше вентилів, вони мають бути однаковими та встановлені приблизно на одній висоті. Щоб визначити кількість необхідних точок подачі на трансформаторі, слід проконсультуватися з Конструкторським відділом SERGI.

КЛАПАН КОНСЕРВАТОРА
1 МЕХАНІЗМ КЛАПАНУ КОНСЕРВАТОРУПісля початку процесу депресюризації, масло, що надходить з бака консерватора, компенсуватиме втрату трансформаторного масла. Щоб уникнути це, система TRANSFORMER PROTECTOR включає Клапан консерватора. Розташований між баком консерватора та реле Бухгольця, він зупиняє потік олії, коли останній стає значним. Клапан консерватора автоматично закривається під час динамічного руху масла.

Закрыть