рус укр
Головна \ Ремонт трансформаторів \ Регенерація трансформаторної олії
Регенерація трансформаторної олії

Терміни функціонування мастил для заливки трансформаторів

Производить регенерацию трансформаторного масла необходимо каждые 5 летПрацюючи устаткування усередині масла збирається бруд, воно окислюється. При попаданні повітря і вологи трансформаторне масло відразу ж окислюється, у результаті утворюються кислоти, які у взаємодії з мастилом утворюють важчі речовини. А якщо обладнання працює постійно і довго, то матеріал, що розглядається, забруднюється ще швидше. У результаті бруд робить матеріал густішим, підвищує його в'язкість, через це воно погано охолоджує трансформатор. Термін служби помітно зменшується.

Терміни використання масел та обладнання відрізняються, техніка без ремонту може прослужити близько 15 років, а ось застосування очищення трансформаторної олії буде потрібно вже через рік. Через 5 років потрібні будуть сушіння та регенерація. При роботі трансформаторна олія змінює свої параметри, запускається процес її старіння. Це можна помітити, якщо починає змінюватись кислотне число і з'являється шлам. Щоб продовжити термін служби матеріалу, треба дотримуватись наступних заходів.

1. Олія не повинна стикатися з повітрям ззовні, тому треба встановити розширювачі з фільтрами, вони поглинатимуть кисень і воду, витіснятимуть повітря.
2. Не допускати сильного нагрівання матеріалу, що розглядається.
3. Повинні періодично проводитися очищення та сушіння. Очищення трансформаторного масла сприятливо позначається на роботі будь-якого агрегату.
4. Робити безперервну фільтрацію засобу для змащування, щоб зменшити утворення кислотності.
5. Додавати до матеріалу для змащування агрегату антиокислювачі. Щоб підвищити його стабільність і не давати йому окислюватись, можна додати іонол.

Основні властивості олії в системі опалення

Определить износ частей агрегата позволит анализ маслаВластивості трансформаторної олії поділяються на групи.

1. Фізичні. Вага матеріалу має бути нижче ваги льоду. Показники температури спалаху масла повинні мати високі значення, інакше воно може спалахнути при великому навантаженні обладнання.
2. Електричні. Трансформатор буде працювати довго і відмінно, коли олія має високу міцність діелектричного характеру, але з часом вона стає меншою, з'являються волокна та вода. Електричні властивості трансформаторної олії обчислюються через формулу тангенсу кута діелектричних втрат.
3. В'язкість і стабільність.

Технічні характеристики олії полягають у наступному:

  • воно пальне;
  • містить мінімальну кількість токсичних речовин;
  • біорозкладається, не чинить шкідливого впливу на озоновий шар землі;
  • щільність трансформаторної олії – (0.84-0.89)×103 кг/м³;
  • кінематична в'язкість при 20 ° С - (28-30) × 10-6 м ² / с.

За складом матеріалу треба постійно стежити, щоб воно не змінилося під час роботи трансформатора. Існує метод, за допомогою якого можна визначити рівень сполук у матеріалі (газів), це аналіз трансформаторної олії. За допомогою такого аналізу можна виявити всі дефекти обладнання, характер та ступінь ушкоджень.
Оцінити стан трансформатора можна через зіставлення даних від аналізу зі значеннями концентрації газів, і навіть за швидкістю зростання рівня. Аналіз трансформаторного масла та інших видів мастильних матеріалів дозволяє визначити знос частин обладнання, його надійність та ізоляцію.
Багато ушкоджень усередині не видно, це часткові розряди, перегріви, іскріння в контактах. Всі вони змінюють властивості та склад олії, тому хроматографічний аналіз повинен проводитися раз на півроку для трансформаторів з напругою 110 кВ.

Принципи очищення, сушіння та регенерації

Тщательная очистка трансформаторного масла позволяет вернуть ему характеристики базовогоОчищення потрібне для того, щоб привести в придатний стан забруднене масло. Якщо воно проведено якісно, ​​олія відновлює свої параметри та властивості, стає прозорою, без вмісту різних домішок. Якщо масло суттєво не змінило своїх властивостей, то використовують лише метод механічного очищення.
При очищенні трансформаторної олії його склад відновлюється за допомогою різних операцій. Завдяки цій процедурі з продукту витягають усі сполуки, воду, кислоти та бруд.

Процеси очищення.

1. Механічний. Видалення вологи та бруду через фільтр або центрифугу.
2. Теплофізичний. Роблять упарювання та перегонку вакуумним обладнанням.
3. Фізико-хімічний. Проводять коагуляцію та адсорбцію.
4. Хімічний. Якщо не допомогли описані вище способи, використовують складне обладнання.

Відпрацьована трансформаторна олія при ретельному очищенні може стати базовою олією, яку можна буде ще очищати кілька разів, але для цього треба застосовувати сучасні технологічні процеси та обладнання. Сушіння трансформаторного масла може здійснюватися у вакуумі або за допомогою випарювання. Вакуум вважається більш економним та досконалим методом.
З засобу витягуються вся волога та розчинений кисень. Суха олія краплями осідає на дні бака. Сушка та її позитивні результати будуть кращими, якщо олія буде нагріта, так швидше випаровується волога. Швидкість вилучення вологи з олії залежатиме від тиску вакууму та пари від води. Сушіння трансформаторного масла може проводитися також у цеолітових установках. Олія фільтрується крізь шар сит молекулярного типу, що складаються із штучних цеолітів.
Отже, сушіння засобу вкрай потрібне, щоб забрати всю вологу. При очищенні працюють фільтри з адсорбентами, а при відновленні видаляють усі кислоти, кетони та інші домішки. Регенерація - це і є сушіння, очищення та фільтрація. Основні вимоги до групи матеріалів, під впливом яких формується рівень ціни.

1. Високий тепловідведення від електричних частин обладнання.
2. Висока теплоємність і провідність, електроміцність.
3. Низька в'язкість продукту в трансформаторі.
4. Не повинно бути сірчаних кислот.
5. Хороша щільність олії.
6. Висока температура спалаху при невеликій температурі роботи обладнання (180 ° С).

Більш детальну інформацію про ремонт трансформаторів у Запоріжжі та по всій Україні Ви можете отримати за тел. +38‭‎0956608579  або надіславши повідомлення на zess3746@gmail.com zess3746@gmail.com

Закрыть